Šerm

Šermířský oddíl působí v TJ Sokol Praha Dejvice I. od roku 1995, kdy jej založil šermířský mistr Radko Trohař. Zejména v mládežnických kategoriích se na výkonnostní úrovni věnujeme šermu kordem (jedna ze tří šermířských disciplín). Tréninky probíhají odděleně pro úplné začátečníky, pokročilé a závodníky. Ač nepatříme k velkým oddílům, přesto jsme v historii oddílu vybojovali řadu medailí na mistrovstvích republiky a naši závodníci startovali i na mistrovství Evropy a mistrovství světa. Náš oddíl má cca 50 členů, pravidelně se účastníme oficiálních závodů Českého šermířského svazu a v létě pořádáme týdenní soustředění.

Nábor nových členů 2020/2021

Dne 8.září 2020 v 15:00 proběhne v malém sále dejvické sokolovny první hodina šermu – nezávazné setkání pro zájemce o šerm začátečníků – dětí. Přijďte a dozvíte se vše o tom, jak náš oddíl funguje a co to obnáší začít u nás se sportovním šermem.

Pokročilí

Pokročilí

Volný šerm

Očekává se, že každý přijde tak, aby v čas začátku tréninku byl již převlečen a rozcvičen.