Starší žáci a dorostenci

Oddíl je určen pro kluky od 11 do 18 let. Cvičení je zaměřeno na všestranný rozvoj pohybové zdatnosti. Hodina většinou začíná fotbalem, florbalem, basketbalem, nebo jinou míčovou hrou na rozehřátí a rozcvičení, přičemž druhá část hodiny je věnována specializovanému cvičení na nářadí a základům gymnastiky. Kromě klasického nářadí, jako jsou bradla, hrazda, kruhy, šplh, koberec a přeskok přes kozu a koně, máme k dispozici i velkou gymnastickou trampolínu nebo nově vybavenou posilovnu pro starší cvičence. Pro zpestření cvičení pořádáme vlastní závody nebo využíváme netradiční sportovní disciplínu chůzi po laně na „slackline“, kterou je možné napnout přímo v tělocvičně. Naším cílem je umožnit všem zájemcům zdravou míru všestranné fyzické aktivity, rozvíjet zdatnost a sílu a vyrůstat v kamarádském kolektivu, který často drží při sobě po desetiletí.

Kromě cvičebních hodin v tělocvičně se náš oddíl také účastní spousty dalších aktivit. Za hezkého počasí pořádáme cvičení venku, chodíme na tradiční předvánoční výlet ke stromečku a v neposlední řadě naši kluci reprezentují jednotu na závodech ČOS. Společně s ostatními oddíly všestrannosti se také starší žáci mohou účastnit letního tábora v Novohradských horách, který je určený pro členy a členky Sokola ve věku od 7 do 18 let. Zde je vždy připraven pestrý program rozvíjející nejen zdatnost a kondici, ale i znalosti přírody a spolupráci ve skupině.

V případě zájmu je možné se přijít podívat na hodinu z galerie nad tělocvičnou, nebo se přímo zúčastnit ukázkové hodiny zdarma.

Závody SV 2023 – gymnastika

Závody SV 2023 – plavání

Závody SV 2023 – atletika

Starší žáci a dorostenci