Mladší žáci

Cvičební hodiny oddílu mladších žáků jsou určeny pro kluky od 5 do 11 let. Náplň cvičení se zaměřuje na všestranný rozvoj pohybové zdatnosti, koordinaci a průpravu pro různé sportovní aktivity. První půlhodina je věnována rozběhání a rozcvičení (jednoduché míčové hry, honičky, rozcvičení), druhá část hodiny probíhá po menších družstvech rozdělených podle věku a zdatnosti. Škála sportovních aktivit jednotlivých družstev sahá od jednoduchých her s nácvikem zacházení s míčem až po gymnastické výkony na nářadí. Každé z družstev má jednoho nebo více stálých vedoucích, kteří znají schopnosti jednotlivých dětí, cvičení přizpůsobují jejich individuálním možnostem a motivují je k dalšímu rozvoji pohybových dovedností. K dispozici máme plně vybavenou tělocvičnu s množstvím klasického nářadí, jako jsou kruhy, hrazda, trampolínka, lano na šplhání, koberec a klasické přeskokové nářadí jako koza a kůň; a spoustou dalších pomůcek, jako švihadel, míčů, kuželů, obručí a podobně. Mimo to cvičíme na velké gymnastické trampolíně a nově máme možnost přímo v tělocvičně učit děti i chození po „provaze“ – tzv. slacklining. Pro zpestření cvičení a možnost hodnocení výkonů pravidelně pořádáme „test všestrannosti,“ který spočívá v opakovaném soutěžení v sadě jednoduchých disciplín a umožňuje sledovat zlepšování výkonů dětí v čase. Naším cílem je umožnit všem zájemcům zdravou míru všestranné fyzické aktivity, rozvíjet zdatnost a sílu a fungovat v kamarádském kolektivu, který často drží při sobě po desetiletí.

Kromě cvičebních hodin v tělocvičně se oddíl mladších žáků také účastní spousty dalších aktivit, jako je sportovní den nebo tradiční předvánoční výlet ke stromečku. Společně s ostatními oddíly všestrannosti se také mladší žáci mohou zúčastnit letního tábora v Novohradských horách, který je určený pro členy a členky Sokola ve věku od 7 do 18 let. Zde je vždy připraven pestrý program rozvíjející nejen zdatnost a kondici, ale i znalosti přírody a spolupráci ve skupině.

V případě zájmu je možné se přijít podívat na hodinu z galerie nad tělocvičnou, nebo se přímo zúčastnit ukázkové hodiny zdarma.

Závody SV 2023 – gymnastika

Závody SV 2023 – plavání

Závody SV 2023 – atletika

Mladší žáci