Vážení členové a příznivci Sokola, bohužel epidemiologická sitauce a z ní plynoucí opatření nám letos nedovolí uspořádat každoroční sokolské Šibřinky a dětský karneval. Zdraví nás všech je pro nás důležité a tak se těšíme, že příští plesovou sezónu 2022 se s Vámi na parketu uvidíme a s dětmi na příštím karnevalu.

Od 25.1.2021 bude možné platit příspěvky pro rok 2021 přes platební bránu GoPAy. Bezhotovostní platbou, lze uhradit pouze plné oddílové pro rok 2021 – viz. rozpis příspěvků (https://www.sokoldejvice.cz/o-nas/prispevky-v-kc). Pokud jste obdrželi od vedoucích oddílů, že platíte jinou částku, než je plné roční/půlroční oddílové, tuto platbu je možné provést jen na pokladně jednoty. Předpoklad otevření hotovostní pokladny březen 2021.

Pozor: oddíl Předškolních dětí byl sloučen do jednoho oddílů – Předškolní děti 2x týdně.

Od dneška je na táborových stránkách k dispozici elektronická přihláška na letošní (rok 2021) tábor v Nažidlech. Neváhejte – uzávěrka přihlášek je na konci února.

Vážení tenisté, minulý týden byl ukončen provoz tenisových kurtů. Opět se na Vás budeme těšit v dubnu 2021.

Váš oddíl Tenisu.

Od října 2020 se jednota TJ Sokol Praha Dejvice I. zapojila do projektu Aktivní město. Zaregistrovány jsou oddíly Rodiče a děti, Předškolní děti, Mladší žáci a žákyně, Starší žáci a žákyně.

Vážení rodiče, 

vzhledem k vyhlášeným vládním opatřením rušíme od středy 14. 10. 2020 cvičení i tréninky všech našich oddílů. Předpoklad zahájení cvičení dle Usnesení vlády ČR ze dne 12. října 2020 od 2.11.2020.

Každý rok si 8. října připomínáme naše padlé bratry a sestry během tří domácích odbojů. Letos to je podruhé, kdy je tento den slaven jako Významný den České republiky. Stejně jako v loňském roce, i pro letošek je cílem ČOS, aby co nejvíce obyvatel si 8. 10. připlo kokardu se znakem Sokola, jako symbol sokolské perzekuce. Během tohoto dne můžete potkávat členy i nečleny s připnutou kokardou se znakem Sokola.

Proč slavíme Památný den sokolstva 8. října?

Z rozhodnutí zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha byla Česká obec sokolská rozpuštěna a její majetek úředně zabaven. Gestapo v noci ze 7. na 8. října 1941 zatklo, takřka naráz, všechny sokolské činovníky z ústředí, žup i větších jednot, kteří „ještě byli na svobodě“. Byli mučeni, vězněni, deportováni do koncentračních táborů a naprostá většina z nich se již na svá místa po skončení války nevrátila. Tato akce byla nejrozsáhlejším zásahem proti členům Sokola v celé jeho historii a postihla především řadu jeho nejvyšších představitelů, a tím i významných osobností celého národa, které, jak ukázal další vývoj naší společnosti, pak v jejích dalších osudových chvílích nenahraditelně chyběly. Cílem a smyslem této akce byla totální likvidace celého spolku. Říjnové události roku 1941 představují nejpočetnější zásah totalitní nacistické moci vedený proti skupině občanů dobrovolně se organizujících v jedné zájmové organizaci. Nejvýznamnějším skutkem sokolského odboje se stala spolupráce při atentátu na Reinharda Heydricha. Sokolští odbojáři pojali atentát velmi osobně – jako krevní mstu nikoliv pouze za popraveného náčelníka Pechláta, ale především za mrtvé z „Akce Sokol“. Bez doslova sebevražedné pomoci sokolů by se atentát nemohl nikdy uskutečnit.

Doplněk oblečení KOKARDA: Kokarda je se sokolskou symbolikou spojena od založení spolku v roce 1862. Stala se neodmyslitelnou součástí čapky pánského sokolského kroje i baretu u dámského sokolského kroje. 

Další informace o sokolském odboji naleznete na odkazu https://sokol.eu/historie-sokola-pamatky.

Je nám ctí, že mezi našimi členy a cvičitely/kami máme takou osobnost jako je ses. Eva Trejbalová, která v roce 2020 získala první místo v kategorii Senior/ka roku 2020 v projetku SenSen – Senzační senior. Během chvíle, kdy se stala naší členkou, založila cvičení “Jóga pro seniory”. Toto cvičení si její cvičenky nemohou vynachválit. Z hodin odcházejí osvěžené a zapomínají hůlky.  Proč Eva Trejbalová získala toto ocenění naleznete na https://www.sensen.cz/cena-senior-roku. Gratulejeme a děkujeme !!!

Oddíl sportovní gymnastiky Sokola Praha Dejvice hledá do svých řad trenéry pro gymnastickou přípravku (děvčat ve věku 5-7 let) i pro výpomoc u závodních družstev a rekreačního družstva. Požadujeme:

  • spolehlivost
  • zkušenost s gymnastickým sportem či ochota se v této oblasti vzdělávát
  • kladný vztah k dětem

Nabízíme odměnu 150 Kč/hodina tréninku (190 Kč po absolvování školení a praxi 1 rok)

Tréninky pondělí/středa/pátek 15-18h. (přípravka a rekreanti 1,5h  2x týdně, závodní družstva 2-2,5h 3x týdně ).

Více se o našem oddíle můžete dozvědět na www.gymnastikadejvice.cz.

Podrobnosti Vám rády zodpoví: Karolina Schwarzová, 608 582 402, kaschwarzova@seznam.cz, Lucie Pracnová, 605 33 89 25, luciepracnova@gmail.com

Novinky

16. 2. 2021
Šibřinky a karneval 2021

Vážení členové a příznivci Sokola, bohužel epidemiologická sitauce a z ní plynoucí opatření nám letos nedovolí uspořádat každoroční sokolské Šibřinky a dětský karneval. Zdraví nás všech je pro nás důležité a tak se…

20. 1. 2021
25.1.2021 Spuštění on-line pokladny

Od 25.1.2021 bude možné platit příspěvky pro rok 2021 přes platební bránu GoPAy. Bezhotovostní platbou, lze uhradit pouze plné oddílové pro rok 2021 – viz. rozpis příspěvků (https://www.sokoldejvice.cz/o-nas/prispevky-v-kc). Pokud jste obdrželi od vedoucích…

Od dneška je na táborových stránkách k dispozici elektronická přihláška na letošní (rok 2021) tábor v Nažidlech. Neváhejte – uzávěrka přihlášek je na konci února.

29. 10. 2020
Ukončena tenisová sezóna 2020

Vážení tenisté, minulý týden byl ukončen provoz tenisových kurtů. Opět se na Vás budeme těšit v dubnu 2021. Váš oddíl Tenisu.

18. 10. 2020
Nažidla 2020

Fotky z letošního tábora jsou konečně tady! Neváhejte a zavzpomínejte na naše letní vikingská dobrodružství! 1. družstvo – THOR 2. družstvo – AEGIR 3. družstvo – FREYA4. družstvo – TÝR5. družstvo – BALDURSPOLEČNÉ…

Od října 2020 se jednota TJ Sokol Praha Dejvice I. zapojila do projektu Aktivní město. Zaregistrovány jsou oddíly Rodiče a děti, Předškolní děti, Mladší žáci a žákyně, Starší žáci a žákyně.

Vážení rodiče,  vzhledem k vyhlášeným vládním opatřením rušíme od středy 14. 10. 2020 cvičení i tréninky všech našich oddílů. Předpoklad zahájení cvičení dle Usnesení vlády ČR ze dne 12. října 2020 od 2.11.2020.

2. 10. 2020
8. říjen – památný den sokolstva

Každý rok si 8. října připomínáme naše padlé bratry a sestry během tří domácích odbojů. Letos to je podruhé, kdy je tento den slaven jako Významný den České republiky. Stejně jako v loňském roce,…

Je nám ctí, že mezi našimi členy a cvičitely/kami máme takou osobnost jako je ses. Eva Trejbalová, která v roce 2020 získala první místo v kategorii Senior/ka roku 2020 v projetku SenSen – Senzační…

Oddíl sportovní gymnastiky Sokola Praha Dejvice hledá do svých řad trenéry pro gymnastickou přípravku (děvčat ve věku 5-7 let) i pro výpomoc u závodních družstev a rekreačního družstva. Požadujeme: spolehlivost zkušenost s gymnastickým…

 
Rolovat nahoru