Starší žákyně, dorostenky a ženy nářadí

Cvičení je určeno pro dívky od 11 do 18 let a ženy, které si chtějí zacvičit na gymnastickém nářadí. Hodiny jsou zaměřeny na celkový rozvoj pohybové zdatnosti. Děvčata se naučí základům gymnastiky – využíváme klasické nářadí jako je hrazda, kladina, kruhy, přeskok přes kozu, koně, gymnastika na koberci, trampolína, ale také netradiční sportovní disciplíny jako „slackline“ (chůze po laně) nebo skoky přes dlouhé švihadlo. Cvičenky si tak rozvíjejí pohybovou koordinaci, správné držení těla, fyzickou zdatnost. Hodiny nejsou jen o gymnastice, hrajeme také míčové hry, které jsou stále oblíbené u široké veřejnosti – odbíjená (volejbal), košíková (basket), ringo, florbal.

V případě zájmu je možnost po domluvě s rodiči prodloužit hodinu do 20:00. Tato nadstavbová část je zaměřena na přípravu účasti na závodech všestrannosti ČOS (gymnastika, atletika a plavání), případně je přípravou pro budoucí cvičitelskou činnost.

Činnost se neomezuje jen na hodiny v tělocvičně. Děvčata mají možnost účastnit se našeho letního tábora, který se nachází v krásných lesích poblíž Novohradských hor. Výhodou je, že se děti i vedoucí znají z průběhu celého cvičebního roku. Dále pořádáme tradiční předvánoční výlet ke stromečku a dětský sportovní den.

Zodpovědná vedoucí: Anita Šlemrová a Veronika Marvanová.

Kdy cvičíme

Galerie

Závody SV 2023 – gymnastika

Závody SV 2023 – plavání

Závody SV 2023 – atletika

Zpět
Cvičení dorostenek

Novinky

Letošní rekordní účast dětí jak na hře tak i na spaní v Sokolovně – podívejte, jak jsme si to užili….Několik fotek z noci

Omlouvám se za pozdní publikaci této hezké akce Fotografie

Nábor nových členů do oddílů sportovní všestrannosti proběhne v září takto: Rodiče a děti:  rezervace míst od 1.9.2021 online přes webový formulář. Volná místa v oddílech: I.oddíl (pondělí 11-12h):  15 míst,  II.oddíl (úterý 11-12h): 15…

Další novinky