default_mobilelogo
  • serm

Více z oddílu

Na mistrovství ČR v šermu kordem žáků v Bělé pod Bezdězem se výborně umístili šermíři z Dejvic. Nejlépe si vedl Janek Stempel, který v celorepublikové konkurenci získal stříbrnou medaili a titul vicemistra republiky. O moc pozadu nezůstal ani Kryštof Machek, který obsadil 5. místo. Tříčlenné družstvo, doplněné Jonathanem Ditrichem, vybojovalo bronzovou medaili. Zisk medailí je o to potěšující, že v posledních letech se konkurence mezi českými šermíři výrazně zvýšila.
Fotografie, včetně videozáznamu boje o medaile, si můžete prohlédnout zde: https://www.zonerama.com/sermdejvice/Album/4404670

Největší mezinárodní turnaj žáků ve střední Evropě a 205 startujících z různých částí Evropy - takový byl letošní ročník kategorie kordu chlapců do 15ti let tradičního turnaje Challenge Wratislavia. Mezi závodníky z Polska, Německa, Velké Británie, Norska, Izralele, Maďarska, Itálie a jiných se účastnila i skupina Čechů, mezi kterými byli dva šermíři našeho oddílu. V mezinárodní konkurenci obstáli a v celkovém pořadí se umístili: Janek Stempel na 9. místě a Kryštof Machek na 25. místě. Těchto umístění si je třeba vzhledem k vysoké konkurenci cenit a utvrzují nás v přesvědčení, že i šermíři z nevelikého oddílu zvládnou vybojovat hezký výsledek. 

Šermířský oddíl naší jednoty pořádá v sobotu 10. března 2018 kordový trunaj. Náš turnaj se od většiny ostatních liší tím, že je přátelský - nežebříčkový. Účastní se ho tak jak výkonnostní šermíři, tak šermíři "sváteční" nebo začátečníci. V popředí však stojí radost z pohybu a přátelského setkání. Srdečně tak zveme všechny příznivce šermu, aby se přišli zúčastnit nebo podívat na již tradiční střetnutí mužů i žen v naší sokolovně. Bližší informace v příloze. 

 

Dva z dejvických šermířů - Janek Stempel a Kryštof Machek - obsadili na posledním celorepublikovém turnaji žáků (9. 12. 2017) v Praze shodně 3. místo (na šermířských turnajích jsou dvě třetí místa). 

Ve prospěch toho, že se nejedná o náhodu, svědčí i to, že Janek Stempel byl na zmíněném turnaji po 1. kole na průběžném prvním místě a Kryštof Machek na místě 3. Oba si pozici drželi velmi dobře až do finále, kde Kryštof Machek prohrál s pozdějším vítězem Františkem Coufalem z Bělé p. B. a Janek Stempel tím nejtěsnějším rozdílem - 15:14 - s později druhým Robertem Klausem z Prahy. 

Díky těmto a jiným výsledkům se kluci drží vysoko na celorepublikovém žebříčku - Janek Stempel 3. a Kryštof Machek 4.

Oběma klukům blahopřejeme a přejeme i vyšší místa na stupních vítězů.

Fotogalerie (vč. videí) z turnaje zde.

Na celorepublikovém šermířkém turnaji žáků v Praze, kterého se zúčastnilo 59 šermířů, se dařilo našim členům Jankovi Stempelovi a Kryštofu Machkovi, kteří se v obstojné konkurenci probojovali až do osmičlenného finále, kde obsadili 5. a 8. místo. Oba tito šermíři nás budou spolu s dalšími reprezentovat na nadcházejícím mistrovství ČR.

Oddíly všestrannosti

Ostatní oddíly

Odkazy